GÜNCEL Haberleri
ELEKTRONİK RİTİMLERİ PİYANO VE FLAMENKO İLE BULUŞTURAN İSPANYOL PİYANİST ARIADNA CASTELLANOS 25 OCAK’TA İŞ SANAT’TA
05.12.2018 14:26 | 212 Kez Okundu

“İspanyol müziğinin yeni umudu…” Harpers Bazaar

ELEKTRONİK RİTİMLERİ PİYANO VE FLAMENKO İLE BULUŞTURAN İSPANYOL PİYANİST ARIADNA CASTELLANOS 25 OCAK’TA İŞ SANAT’TA
PAYLAŞ
A
Haberi Oku

İspanyol piyanist ve besteci Ariadna Castellanos, virtüözitesi, yaratıcılığı, farklı stilleri bir arada sunabilen müzikal çeşitliliği ile kendi jenerasyonunun en önemli müzisyenlerinden biri olarak tanımlanıyor.

İlk albümü ‘Flamenco en Black and White’ ile yılın en iyi prodüksiyonu dalında Latin Grammy adayı olan sanatçı, 2016’da piyano ve elektronik müziği bir arada sunduğu ikinci albümü MJU:ZIK ile İspanya listelerinde uzun süre üst sıralarda yer aldı.

İngiltere Guildhall School of Music ve Amerika Berklee College of Music okullarından mezun olan Ariadna Castellanos, bu okullarda Presidental Scholarship (Cumhurbaşkanlığı bursu) ile okuyan ve bursa layık görülen tek İspanyol sanatçı oldu.

Flamenko ve cazı harmanlayarak klasik teknik ile doğaçlamayı bir arada sunduğu yeni bir stil oluşturan Castellanos, dünyanın birçok yerinde Paco de Lucia, Paquito de Ribera, Michael Camilo, Richard Bona, Herbie Hancock gibi önemli sanatçılarla aynı sahneyi paylaştı.

Alejandro Sanz, Nach ve Pepe de Lucia ile kaydettiği şarkıların yanı sıra birçok film müziğinde de imzası olan sanatçı, genç yaşına rağmen günümüzün gelecek vadeden en önemli müzisyenlerden biri olarak gösteriliyor.

Yakın zamanda çıkartacağı yeni albümü Monster için çalışmalarını sürdüren Ariadna Castellanos, 25 Ocak 2019 akşamı saat 20.30’da İş Sanat’ta. 


25 Ocak 2019, Saat 20.30– İŞ SANAT

Biletler Biletix'de!  www.biletix.com

Yorumlar (0)