GÜNCEL Haberleri
KARATAY BELEDİYESİ İLAÇLAMA ÇALIŞMALARINI HIZLANDIRDI

Karatay Belediyesi, özellikle havaların ısınmasıyla birlikte çevreye rahatsızlık veren sinek ve çeşitli haşereler için ilaçlama çalışmalarına hız verdi. Ekipler, ilçe genelinde başlattığı ilaçlama çalışmalarını aralıksız sürdürürken Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü ekipleri de Karatay'ın tüm mahallelerinde temizlik hizmeti sunuyor.

KARATAY BELEDİYESİ İLAÇLAMA ÇALIŞMALARINI HIZLANDIRDI
PAYLAŞ
A
Haberi Oku

Karatay Belediyesi, yaz sıcaklarının etkisini göstermeye başlamasıyla birlikte ilaçlama çalışmalarını hızlandırdı.

İLAÇLAMA EKİPLERİ SEZON BOYUNCA İŞ BAŞINDA

Karatay Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekipleri, 343 bin metrekarelik bir alana sahip Konya’nın en büyük parkı olan Şehir Parkı’nda, 162 bin metrekarelik toplam alanıyla Karatay’ın ikinci büyük parkı olan Olimpiyat Parkı, 102 bin metrekarelik Adalet Parkı ve 2 milyon 470 bin metrekarelik Aslım Ormanı başta olmak üzere toplam 3 Milyon 573 bin metrekarelik yeşil alanda da yabancı ot temizliği ve ilaçlama çalışmaları gerçekleştiriyor.

Ekipler, ağaçlarda yaprak biti, haşere, mantar ve böcek olmaması için doğanın dengesine uygun ve insan sağlığına zararı olmayan kimyasallarla ilaçlama çalışmalarını sürdürüyor.

MAHALLELERDE TEMİZLİK SEFERBERLİĞİ

Öte yandan Karatay Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü ekipleri de daha temiz bir Karatay için gece-gündüz çalışmalarını sürdürüyor. Ekipler, yılın her günü ve günün her saati, Karatay'ın en işlek meydanlarından ara sokaklarına kadar uzanan bir çalışma programı çerçevesinde 95 kilometre uzaklıktaki mahalleler de dahil olmak üzere 80 mahallede çalışmalarına aralıksız devam ediyor.

Yorumlar (0)