GÜNCEL Haberleri
Minik eller marifetli işler…

Çocuklarınız oyun oynarken hem eğlensinler hem de öğrensinler. Konya’da çocuklarınız için özel alanlar oluşturan Köstebek Kafe çocuklar için her detayı düşünmüş. Köstebek Kafe Sahibi Melek Bozkurt 2 soru 2 cevap köşemize konuk oldu. Köstebek Kafe hakkında bilinmeyenleri konuştuk.

Minik eller marifetli işler…
PAYLAŞ
A
Haberi Oku

 

Çocuklu aileler Köstebek Kafe’ye geldiklerinde faydalanabilecekleri hizmetlerden bahsedebilir misiniz?

Aileler yukarı katımızda çay-kahve içerken, yemeklerini yerken biz çocuklarını atölye çalışmalarına alabiliriz. Ailelerimiz dilerlerse çocuklarla beraber atölye çalışmalarına katılmak isterlerse aile katılımlı atölye çalışmaları da yapabiliriz. Çocuklarıyla birlikte el yapımı, ev usulü yiyeceklerden oluşan menülerimizi tercih edebilirler.

Yukarı katımızda bulunan oyun parkımızda çocukları oynayabilir. Hafta sonları çalışma atölyelerimizde daha fazla yoğunluk yaşanmakta. Hafta içi atölye çalışmaları için randevu alarak bireysel atölye çalışması yapabilirler. Pizza atölyesi, bez bebek atölyesi, ahşap oyuncak atölyesi, 3-8 yaş aralığı için robotik kodlama atölyesi, seramik atölyesi ve resim atölyelerimiz mevcut. Grup ya da sınıf olarak da atölye çalışmalarımıza katılabilme şansları var.

Anne kahvaltımızı tüm misafirlerimize öneriyoruz. El yapımı mantı, pizza, içli köfte, su böreği gibi yiyeceklerimiz katkı maddesi olmadan üretilmektedir. Gruplara özel olarak çıkarttığımız menülerin yanı sıra çocuklara özel anne köftesi (köstebek menümüz) mevcut. Çocuklara güvenle vakit geçirebilecekleri hiçbir şekilde sağlıklarına zarar gelmeyecek hijyenik bir oyun alanı sunmanın yanı sıra aile ortamı sıcaklığında hizmet veriyoruz.

“Minik eller marifetli işler” sloganıyla sosyal medya paylaşımlarınızı takip ediyoruz. Bu tür atölye faaliyetlerinin çocuklar üzerindeki olumlu etkilerinden bahseder misiniz? Karakter gelişiminde ne tür faydası var.

Çocuklar oyunla büyürler. Aslında oyuncak çocuğun gıdasıdır. Oyuncağını kendi yapmışsa bu paha biçilemez bir materyal olur çocuk için. Çocukta özgüven oluşur. Üretmenin hazzını yaşar. Kendini işe yarar hisseder. Başarma duygusu gelişir. Yetenekleri ortaya çıkar. Oyuncak çocukta merak uyandırır. Kasları çalıştırır girişimciliği düş gücünü arttırır ve çocuğu problem çözmeye başlar. Davranış bozukluğu yaşayan dikkat dağınıklığı yaşayan çocukların oto kontrolünü arttırır. Bilişsel duygusal ve psikomoter becerilerini geliştirir. Geleneksel oyuncaklarımızı geleceğe taşımak ve yeni nesillere aktarmak ise geleceğimize dair muhteşem bir yatırımdır.

Ahşap oyuncak ve bez oyuncaklar atölyemizde tamamen organik ürünlerle oluşturulur. Çocuğun sağlığı açısından da değer bulmaktadır.

 

Yorumlar (0)