GÜNCEL Haberleri
DÜNYANIN İLK 3D YAZICI İLE ÜRETİLEN ELEKTRİKLİ OTOMOBİLİ TÜRKİYE’DE

TÜRKİYE ELEKTRİKLİ OTOMOBİL PAZARINA İTALYAN OYUNCU

DÜNYANIN İLK 3D YAZICI İLE ÜRETİLEN ELEKTRİKLİ OTOMOBİLİ TÜRKİYE’DE
PAYLAŞ
A
Haberi Oku

İtalyan otomobil şirketi XEV tarafından üretilen dünyanın 3D yazıcı ile üretilen ilk elektrikli otomobili YOYO Türkiye yollarında. Şasi, camlar ve lastikler dışında tamamen 3D yazıcıda üretilen otomobil bu sayede sonsuz kişileştirme imkanları sunuyor. Her bütçeye uygun fiyatı ile dikkat çeken YOYO’nun getirdiği en büyük yenilik ise taşınabilen bataryası. Bu özellik sayesinde elektrikli otomobilinizi yeden batarya ile değiştirebileceksiniz.

Dünyanın ilk 3D otomobili YOYO XEV Türkiye distribütörü XFM Otomotiv A.Ş. tarafından Türkiye’de satışa sunuldu. Marka diğer tüm otomobilleri gibi çevre dostu ve kullanıcının tüm ihtiyaçlarını karşılayabilecek tasarıma sahip. ABS, klima, elektrikli camlar, elektrikli aynalar, arka kameralar, hidrolik direksiyon, elektrikli park freni, geniş multimedya ekranı bulunan YOYO’da  bataryayı taşımak için özel batarya taşıma sistemi de yer alıyor.  150 kilometre menzile ve 80 kilometre hıza sahip olan mini şehir otomobili YOYO’yu 16 yaşından büyük B1 ehliyet sahipleri de kullanabiliyor.

ÜRETİLMEDEN BİNLERCE SATILMIŞTI

İtalya ve Çin iş birliği üretilen YOYO dünyaya duyurulduğunda büyük ilgi çekmiş ve daha üretimine başlanmadan İtalyan posta servisi Poste Italiane 2 bin ve araç kiralama servisi ARVAL da 5 bin araç siparişi etmişti.

XEV 5 AYRI MODELLE TÜRKİYE’DE

YOYO’nun üreticisi XEV Avrupa pazarında müşterilerine dört tekerli L7 grubundan SUV’lara kadar uzanan eksiksiz bir tam elektrikli ürün yelpazesi sunuyor. XEV Türkiye distribütörü XFM Otomotiv AŞ yine L7 segmentinde olan XEV-BAW KITTY, B segmenti XEV iEV5e, B-SUV segmenti XEV iEV7s ve modellerini Türkiye’de otomobil severlerle buluşturuyor.

YOYO ve XEV’in diğer modelleri Ağustos ayından itibaren İstanbul, Ankara ve Antalya’daki showroomlarında tüketicilerle buluşacak.

Yorumlar (0)

Gazete Manşetleri

google reklam

Hack Haber Crack Forum