GÜNCEL Haberleri
GDC Hidrolik ve Pnömatik Ltd. Şti.’nin kurucu üyesi Fatih Güdücü

GDC Hidrolik ve Pnömatik gücünü kalitesinden alır

GDC Hidrolik ve Pnömatik Ltd. Şti.’nin kurucu üyesi  Fatih Güdücü
PAYLAŞ
A
Haberi Oku

Mütevazı bir atölyede büyük hedefler ve hayallerle başlayan bir başarı hikayesi. Durmadan yorulmadan hedeflerinden ve hayallerinden vazgeçmeden her gün daha iyisini müşterilerine sunmayı prensip haline getirmiş bir firmadan bahsedeceğim bugün sizlere. Sektöründe adını sıkça duyduğumuz, sektörüne yön veren GDC Hidrolik ve Pnömatik Ltd. Şti. ilk günkü heyecanı ile kalitesinden ödün vermeden yoluna devam etmekte. Çalışanlarına vermiş olduğu eğitim desteklerinin yanı sıra sektöre kalifiye eleman yetiştirmek için de çalışmalarına devam eden GDC Firması teknolojiyi yakından takip edip yenilikleri hayata geçirmesiyle sektörünün öncüsü olmaya devam ediyor.

 

GDC Hidrolik ve Pnömatik Ltd. Şti.’nin kurucu üyesi olan Fatih Güdücü bu başarı hikayesinin ana kahramanı hiç kuşkusuz.  Başarıları ve ülkesine katmış olduğu değerlerle övünmeyi sevmese de gittiği her yerde, yaptığı her işte ülkesini en güzel şekilde temsil etmesinden dolayı gururlanmayı hak eden biri. GDC Hidrolik ve Pnömatik Ltd. Şti.’nin kurucu üyesi olan Fatih Güdücü ile firması ve sektörü ile ilgili konuştuk.

 

Öncelikle sizi tanıyabilir miyiz?

Merhabalar, ben Fatih GÜDÜCÜ. GDC Hidrolik ve Pnömatik Ltd. Şti.’nin kurucu üyesiyim. Yaklaşık olarak 30 yıldır hidrolik başta olmak üzere benzer sektörlerde faaliyet göstermekteyiz. Satış sektöründe başlayan çalışma serüvenimi 2002 yılında kurmuş olduğumuz GDC firması ile farklı bir boyuta taşıyarak bu günlere gelebildik. Konyalıyım, bir erkek ve bir kız babasıyım.

 

GDC firmasının kuruluş hikayesini bizimle paylaşır mısınız?

1983 yılında Konya-Anadolu Sanayisinde mütevazi bir atölyede büyük hedeflerle makina talaşlı imalatı üzerine başlayan serüvenimiz, 2002 yılında yapılan büyük bir atılımla hidrolik sektörüne girmemiz ile birlikte büyük bir ivme kazanarak bugünkü halini almıştır. Hâlihazırda GDC şirketler grubu olarak GDC Hidrolik ve Pnömatik, GDC İç ve Dış Ticaret, Farteks Dış Ticaret, GDC Boru Mil ve BYNOS Makine olarak 5 bölümden teşkil edilmiştir.

 

GDC çatısı altında hangi faaliyetler gösteriliyor, müşterilerinize hangi ürün ve hizmetleri sunuyorsunuz?

GDC şirketler grubu olarak Hidrolik, Pnömatik ve Sızdırmazlık sistemleri alanında müşterilerimize kaliteli ve güvenilir ürünleri uygun koşullarda sunmaktayız. Söz konusu alanlar içerisinde Hidrolik Lift ve Hidrolik Ünite ürünlerinin imalatı yapılmakta olup diğer ürün gruplarında da dünyaca ünlü birçok firmanın bayiliğini yapmaktayız.

Firmanızın sektördeki konumu ve pazardaki gücü hakkında bizi bilgilendirir misiniz?

Bahse konu sektörler içerisinde GDC olarak büyük ve önemli bir konumu teşkil etmekteyiz. İmalat ve ithalat/ihracat yeteneklerimizin yanında müşterilerimize sunmuş olduğumuz güler yüzlü ve güvenilir hizmet ile takip edilen bir konumda bulunmaktayız. Özellikle yurt içerisinde bulunan pazarlama potansiyelimiz ile sektörün nabzını tutmakta ve önden gelen firmalardan biri olma konumumuzu korumaktayız.

 

Sektörünüzün zorluklarından bahsedecek olsanız bu konuda neler söylersiniz?

Her sektörde olduğu gibi bizim sektörümüzde de yaşanan zorluklar mevcut ve benzerdir. Halihazır da yaşanan zorlukların en önemlisini kalifiye eleman yetersizliği oluşturmaktadır. GDC olarak bir işletmenin dışında aynı zamanda bir okul vazifesi görmekte ve sektörde ter dökecek birçok kalifiye çalışan yetiştirmekteyiz. Bunun yanında sektör içerisinde kalite yerine fiyatı ön planda tutan firmaların piyasa üzerinde yapmış olduğu manipülasyonlar ile uğraşmak durumunda kalmaktayız. Bu noktada GDC bünyesinde kurulmuş firmalar içerisinde mevcut çalışanlarımızın yetkinliklerini artırmak için gerekli eğitim desteğini veriyoruz ve kalifiye eleman açığına çözüm üretmeye çalışıyoruz. Tezgah parkımızı günümüz çağına uygun seri tezgahlarla güçlendirmenin yanında otomasyon sistemlerini de hayata geçiriyoruz.

 

Hangi ülkelere ihracat yapıyorsunuz? İhracat oranınızı yükseltmek adına yurt dışı pazarlarına yönelik çalışmalarınızdan bahseder misiniz?

Avrupa, Afrika ve Asya olmak üzere 3 kıtada 20’den fazla ülkeye ihracat yapmaktayız. Ayrıca ulusal ve uluslararası fuarlarda boy göstererek ülkemizin ismini her alanda duyurup temsil etmek bizlere tarifi imkânsız bir mutluluk sunmaktadır. GDC şirketler grubu içerisinde yer alan Farteks Dış Ticaret firmamız ile müşterimize güvenilir bir hizmet ve düzenli olarak yapmış olduğumuz yurtdışı ziyaretlerimiz ile çalışma potansiyelimizi her geçen gün artırarak emin adımlarla yolumuza devam etmekteyiz.

 

Sizi sektörde farklı kılan özellikler neler?

Sloganımız olan “TEK KAYNAKTAN KOMPLE ÇÖZÜM” ilkesine uygun olarak müşterilerimizin tüm ihtiyaçlarına cevap verebilmemizin yanında imalatçı ve ithalatçı bir firma olmamız sebebiyle birçok konuda rakiplerimize oranla ön planda kalabilmekteyiz. Ayrıca güler yüzlü ve ilgili personelimiz ile sektörde müşteri memnuniyetine önem veren ve uygulayan bir firma yapısındayız. Söz konusu sebepler bizleri diğer firmalardan farklı kılmaktadır.

Güncel yatırımlarınız ve AR-GE çalışmalarınızdan bizlere bahseder misiniz?

İmalatçı bir firma olmamız sebebiyle her geçen gün artan teknolojik gelişmeleri takip etmekte ve makine parkurumuzu belirli periyodlar ile yenilemekteyiz. Halihazırda resmi ve özel kuruluş iştirakleri ile robotik sistemler ve son teknoloji ölçüm cihazları üzerinde kullandığımız ve yürütmekte olduğumuz birçok projemiz bulunmaktadır. İşi dışında farklı alanlara yatırım yapan diğer firmaların aksine bizler makina parkurumuza ve çalışanlarımızın eğitimi üzerine yatırım yapmayı tercih etmekteyiz.

 

Firmanız adına 2023 yılı nasıl geçti?2024 yılından beklentileriniz neler?

Geride kalmış olmasına rağmen pandemi sürecinin etkileri, çevre ülkelerde yaşanan çatışmalar ve siyasi dalgalanmalardan dolayı 2023 oldukça zor bir dönem olarak geride kaldı. Her ne kadar zorluk yaşansa da 2023 Genel Yıl Portföyü toplantımızda hedeflenen değerlere ve rakamlara ulaşmanın mutluluğunu ve gururunu yaşamaktayız.

Firma olarak 2024 yılında öncelikle devletimizi ve milletimizi uluslararası alanda bugüne kadar olduğu gibi yine en iyi şekilde temsil ederek yurt içerisinde de yönetim ekibimiz ile belirlediğimiz stratejik hedeflerimize ulaşmayı planlamaktayız. 2024 yılında tüm ülke olarak büyümenin ve gelişmenin sürekli olmasını ve 2024 yılının bizlere güzellikler ve mutluklar getirmesini temenni ediyorum.

 

Son olarak neler söylemek istersiniz?

“TEK KAYNAKTAN KOMPLE ÇÖZÜM” sloganı ile yola çıktık ve bunu gerçekleştirdik. “KALİTEDE ÖNCÜ, SEKTÖRÜNDE LİDER” bir firma sloganı ile de taçlandırmış bir kuruluş olmanın haklı gururunu yaşıyoruz. Bu röportajın tarafımla yapılması adına çok mutlu olduğumu belirterek şahsım nezdinde tüm GDC ailesi adına METROPOL ailesine teşekkür ederim. 

 

Yorumlar (0)

Gazete Manşetleri

google reklam

Hack Haber Crack Forum