SPOR Haberleri
Ulusoy: Bütün dünyaya rezil olduk

Türkiye Futbol Federasyonu eski başkanlarından Haluk Ulusoy, mevcut federasyon yönetiminin Ufuk Özerten'e terkedilmiş durumda olduğunu belirtti.

Ulusoy: Bütün dünyaya rezil olduk
PAYLAŞ
A
Haberi Oku

TFF Eski Başkanı Haluk Ulusoy, ''Eğer İbrahim Hacıosmanoğlu'nun konuşmalarına cevap veremiyorsanız artık bırakın, gidin'' dedi. 

JW Marriott Oteli'nde gerçekleştirilen TFF Olağan Mali Genel Kurulu'nun ardından çıkışta gazetecilere açıklamalarda bulunan Haluk Ulusoy, TFF Başkanı Yıldırım Demirören'in şampiyonluk ve Ziraat Türkiye Kupası'nı dahi veremediğini öne sürerek, kupaları kendisinin yerine başkanvekilinin verdiğini belirtti.

Demirören'in kendi takımı Beşiktaş'ın maçlarına da gidemediğini vurgulayan Ulusoy, "Peki, Türk futbolundaki birlik ve beraberliği nasıl sağlayacaksınız?" dedi.

3 Temmuz olaylarının yaşanmasını futbola emek veren hiçbirisinin kabul edemeyeceğini dile getiren Ulusoy, "Bütün dünyaya rezil olduk, olmaya da devam ediyoruz" diye konuştu.

''DOSYALARI, UEFA'NIN MİDESİNİN İÇİNE BIRAKANLAR...''

Ulusoy, sözlerine şöyle devam etti: ''Zamanında ülkemizde olmuş olan bir şike varsa bunun kararını veremeyen, bunun kararını verip de kapatamayan yönetimlerin elinde maalesef Türk futbolu. UEFA'nın kucağına, UEFA midesinin içine gelip dosyaları bırakanlar bu işi bugünlere getirdi maalesef. 'Bu iş bitti' denilmişti aylar evvel ama bitmedi. Bitmesi de mümkün değildi. Çünkü dosyalar karara bağlanmamıştı. Yani mahkeme kararları bir tarafta, mahkeme kararları bir tarafta. Federasyonu kararları ile mahkemenin kararlarının birbirine tutar hiçbir yanı yok. UEFA, benim anladığım kadarıyla mahkeme kararlarına istinaden teftiş kurulları çalıştı ve disiplin kurullarına sevk etti.UEFA iki kulübü ele aldı. Benim korkum bundan sonra diğer 6 kulüp ve mahkeme dosyalarında ne kadar isim varsa onlar disiplin kuruluna sevk edilecek. Allah korusun daha da büyük endişem, TFF'ye bir yaptırım uygulanabilir mi, bunların neticesinde. Kendi ülkemizde şike kararlarını veremez hale geldik. Disiplin Kurulu'yla, Tahkim Kurulu'yla, Merkez Hakem Kurulu'yla, yönetimiyle, başkanlarıyla maalesef yerlerde sürünen bir Türkiye futbolu görüyoruz. Bunu üzülerek söylüyorum.''

Kendi döneminden sonra 2 adaylı TFF Genel Kurulu yaşanmadığına dikkat çeken Ulusoy, Demiören yönetimini eleştirdi. Ulusoy, "Bizim dönemimizde herkese açıktı ama şimdi insanlar göz taramasıyla federasyon binasına giriyor" dedi.

Genel kurul üyelerinin halinden memnun olmadığını belirterek, yönetimin yenilenmesi gerektiği yönünde talepte bulunduğunu belirten Ulusoy, "Herkes güven tazelenmesini istiyor. Hiç kimse kurullara güvenmiyor, yönetime güvenmiyor, 'federasyon başkanımız yok' diyor. Ben Yıldırım adına da üzülüyorum. Benim ailemde hısımlık yaşadığım bir kardeşim. Ama onun da artık bir karar verme noktasına geldiğine inanıyorum. Ya bu işi yapacaksın ya da bırakıp gideceksin" diye konuştu.

''TFF, ÖZERTEN'E TERK EDİLMİŞ DURUMDA''

Federasyonun, TFF Başkanvekili Ufuk Özerten'e terk edildiğini iddia eden Ulusoy, ''Çünkü 50 bin lira maaş alıyor. Yani ben böyle bir şey görmedim. 9 yıl başkanlık yaptım, hiçbir yönetim kurulu üyeme huzur hakkı ödemedim" dedi. Ufuk Özerten'in muhattabı olmadığını vurgulayan Ulusoy, "Muhattabım olamaz, çünkü benim gözümde memur, maaş alıyorsan memursun. Hiç kocunmasın. Belki yarın bana cevap vermeye kalkacak ama onun bana cevap verecek ne bilgisi, ne becerisi ne başarısı hiçbir şeyi yok. Bir doğruyu, bir hakkı bugüne kadar yerine getirmek için sustuk, konuşmuyoruz. Ama bu işi doğru dürüst yapın ya da Türk futbolunun yakasını bırakın. İçeride herkes gitmeleri için bir kıvılcım bekliyor" ifadelerini kullandı.
Ulusoy, bundan sonra Türk futbolunun bu yönetimin elinde ne olacağının belli olmadığını kaydederek, "Eğer İbrahim Hacıosmanoğlu'nun konuşmalarına cevap veremiyorsanız artık bırakın gidin'' diyerek sözlerini tamamladı

Yorumlar (0)

Gazete Manşetleri

google reklam

Hack Haber Crack Forum