GÜNCEL Haberleri
PRATİK OTOMOTİV FİRMA YETKİLİSİ MUHAMMED ENİS DARICI

‘‘Pratik Otomotiv aracına değer katmak isteyenlerin adresi…’’

PRATİK OTOMOTİV FİRMA YETKİLİSİ  MUHAMMED ENİS DARICI
PAYLAŞ
A
Haberi Oku

Yüzde yüz müşteri memnuniyetine dayalı hizmet anlayışıyla yola çıkan, yaptıkları ile fark yaratmaya çalışan Pratik Otomotiv, aracına değer verenlerin ortak buluşma noktası olmuş durumda. Aracına önem verip bakım yaptırmak isteyenler için araştırdık ve Konya’da sektörünün en iyilerinden biri olan Pratik Otomotiv’i sizler için firma yetkililerinden Muhammed Enis Darıcı ile konuştuk. Bir aracın tüm ihtiyaçlarına yönelik hizmetlerinin mevcut olduğunu belirten Muhammed Bey ile yapmış olduğumuz röportajı siz değerli okuyucularımızla buluşturuyoruz.

 

 

Öncelikle sizi tanıyabilir miyiz?

Adım Muhammed Enis Darıcı. 1998 Konya doğumluyum. Evliyim. Lisans eğitimimi Almanya’da tamamladım. İşletme mezunuyum. Kendi aile şirketimiz olan Konya Pratik Otomotiv bünyesinde son 3 senedir çalışma hayatıma devam etmekteyim.

İşletmeniz hakkında bizleri bilgilendirir misiniz?

2009 yılında Konya’da tüm marka araçlara hizmet vermek üzere kurulmuş olan servisimiz,1200m2 kapalı alan 800 m2 açık alan olmak üzere toplam 2000m2 alana sahiptir.

Pratik Otomotiv olarak iki şubemiz mevcut. Şubemizin birinde hasar onarım hizmeti veriyoruz. Konya’daki sigorta şirketlerin anlaşmalı hasar servisiyiz. Diğer şubemizde de araçların kozmetik, detay temizlik, seramik kaplama, cam filmi, araç bakım onarım ve multimedia gibi hizmetleri müşterilerimize sunuyoruz. Aynı zamanda Llumar cam filmlerinin Konya bayisiyiz. Araç dönüşüm hizmetleri veriyoruz. Bunların dışında araçlara aksesuar, koltuk kılıfı gibi birçok hizmeti sağlıyoruz

Müşterilerinize vermiş olduğunuz hizmetler hakkında bilgi alabilir miyiz?

 

•          Kaporta

•          Boya

•          Tamir & Bakım

•          Detay Temizlik

•          Tetaş Taksimetre

•          Global Car Care Boyasız Çizik Onarımı

•          Elektrik & Elektronik

•          Araç Expertiz Hizmetleri

•          Acil Hasar Servisi

•          Araç Ses Yalıtım Sistemleri

•          Seramik Kaplama

•          Boya Koruma

•          Kaput Koruma Filmi

•          Cam Koruma Filmi

•          Detaylı İç-Dış Temizlik

•          Muayene Öncesi Bakım

•          Llumar Cam Filmi gibi birçok alanda müşterilerimize en kaliteli hizmeti sunmaya çalışıyoruz.

 

Bu hizmetlerde hangi malzemeleri kullanıyorsunuz? Kullanılan malzemenin kaliteli olmasının önemi nedir?

Her geçen gün araçlar daha değerli hala geliyor. Durum böyle olduğu için cam filmleri olsun seramik kaplamalar vb. gibi işlemlerde müşterilerimiz daha uzun ömürlü, daha sağlıklı işlemleri tercih ederken bizlerden daha kaliteli ürünler bekliyorlar. Araç cam filmi yaptıran müşterimiz ürünü yedi yıl gibi bir süre kullanmayı beklerken, seramik kaplama yaptıran bir diğer müşterimiz bizlerden bu işlemin garantili olmasını talep ediyor. Kullanmış olduğumuz ürünler tamamen ithal ve marka ürünlerdir. Llumar Cam ürünleri dünya markası bir ürün ve biz bu markayı müşterilerimize sunmaktayız.

Multimedya ürünlerimizde 2 yıl gibi bir süre garanti vermekteyiz. Ayrıca değişim olanağı da sunmaktayız. Multimedya konusunda Türkiye’de şubelikler vererek kaliteyi ve güveni Konya dışındaki illerimize de yaymak istemekteyiz. Kısacası kullanmış olduğumuz ürünlerde en kaliteli olanı tercih eden ve bizi tercih eden müşterilerin almış oldukları hizmetten memnun olmalarını sağlamaya çalışan bir firmayız.

 

Müşterileriniz daha çok hangi hizmetler için size başvuruyor?

Son zamanlarda revaçta olan ve en çok tercih edilen hizmetimiz multimedyadır. Araçlarda multimedya sistemi kişilere kolaylık sağlaması ve bünyesinde navigasyon araç kamerası gibi birçok özellik sunmasından dolayı son zamanların en fazla talep gören ürünü olmuş durumda. Birçok marka araca kolaylıkla uygulanabilen multimedya sisteminin yanında hayalet ekranlar, kameralar, aydınlatmalarda en çok tercih edilen hizmetlerden.

Araba temizliğinde nelere dikkat edilmeli?

Detaylı temizlik dikkat edilmesi gereken en önemli konulardan bir tanesidir. Özellikle aracın elektronik aksamlarına, sıvı temasına dikkat edilmesi gerekiyor. Aracın koltuklarının doğru şekilde ve doğru malzemeyle yıkandığından emin olmamız gerekmektedir. Çünkü doğru şekilde yıkanmayan koltuklarda kirlerin geriye gelmesi kolay olur. Araç yıkandıktan sonra kurutma işlemini özel kurutma makinelerimizle gerçekleştirmekteyiz. Araç temizlik işlemlerinden sonra araçları detaylı bir şekilde kontrol edip sonrasında müşterimize teslim etmekteyiz.

 

Sektörünüzün zorlukları neler?

İçinde bulunduğumuz sektör kolay bir sektör değil. Müşteri memnuniyetinin ön planda olduğu güvene dayalı bir sektör diyebilirim. Müşteri memnuniyetini ön planda tutarak ve bunun bilincinde olarak çalışmamız gerekiyor. Bunun içinde Pratik Otomotiv olarak müşterilerimize en kaliteli hizmeti en kaliteli malzeme ile buluşturup en kaliteli işçilikle araçlarına uygulayıp araçlarını teslim etmeyi firma olarak prensip haline getirdik. Müşterilerimizi iyi tanımaya ve isteklerini iyi analiz edip uygulamada bunu yansıtmaya çalışmaktayız. Araç sahiplerinin en zorlandığı noktalardan bir tanesi araç bakımı ya da aksesuar taleplerini karşılamak için birçok servise araçlarını götürmeleri gerekmektedir. Yani demek istediğim detaylı temizliği için bir servise cam filmi kaplaması için başka bir firmaya ya da seramik kaplaması için başka bir servise gitmesi gerekiyor. Diğer firmalardan bizi ayıran en büyük özelliğimiz tüm işlemleri tek bir çatı altında güvenle yapmamız. Bizi tercih eden müşterilerimiz araç bakımları için servis servis gezmesine gerek kalmadan Pratik Otomotiv bünyesinde talep etmiş olduğu tüm hizmetleri zamandan tasarruf ederek kendisini yormadan yaptırabilir.

 

Son olarak neler söylemek istersiniz?

Araçlar günümüzde daha değerli hale geldiği için müşterilerimiz araçlarına daha çok bakmaya ve özen göstermeye başladılar. Örnek vermek gerekirse yeni ve modelli araçlar daha sık kaplanmaya başladı. Önümüzdeki süreçte biz ve bizim gibi firmaların daha fazla büyüyeceğini ve daha önemli bir konuma sahip olacağını düşünmekteyim. Çünkü insanlar araç almaktansa ellerinde var olan araçlarına daha fazla bakım yaptırmaktalar..

 

Yorumlar (0)

Gazete Manşetleri

google reklam

Hack Haber Crack Forum