GÜNCEL Haberleri
AKSED’den İsrail’e Tepki: “Hiçbir Güç Ezanlarımızı Susturamayacak”

AKSED’den İsrail’e Tepki: “Hiçbir Güç Ezanlarımızı Susturamayacak”

AKSED’den İsrail’e Tepki: “Hiçbir Güç Ezanlarımızı Susturamayacak”
PAYLAŞ
A
Haberi Oku

Konya’da faaliyet gösteren, Aliya İzzetbegoviç Kültür Sanat ve Eğitim Derneği (AKSED) Başkanı İbrahim Günay, İsrail ordusunun Gazze Şeridi’nin güneyindeki yüz binlerce sivilin sığındığı Refah’ın Al-Shouka bölgesindeki cami ve mescit gibi ibadethaneleri hedef almasını sert bir dille kınadı.

Terör devleti İsrail, Gazze Şeridi’nin güneyindeki yüz binlerce sivilin sığındığı Refah'ı bombalamaya devam ediyor. İsrail, saldırılarda cami ve mescit gibi ibadethaneleri de hedef alıyor. İsrail, Refah’ın Al-Shouka bölgesindeki Sahabe Camii’ni yaktı.

Konya’nın Selçuklu İlçesinde faaliyet gösteren, Aliya İzzetbegoviç Kültür Sanat ve Eğitim Derneği (AKSED) Başkanı İbrahim Günay, İsrail ordusunun Gazze Şeridi’nin güneyindeki yüz binlerce sivilin sığındığı Refah’ın Al-Shouka bölgesindeki cami ve mescit gibi ibadethaneleri hedef almasını sert bir dille kınadı. Günay, İsrail ordusunun, cami ve mescitleri hedef alarak bölgedeki ezan seslerini susturmayı hedeflediğini ifade ederek, “Dünya var oldukça bu ezanlar ki şahadetler kıyamete kadar inleyecek. Hiçbir güç ezanlarımızı susturamayacak.” dedi.

İsrail’in Refah’ta Filistinli sivillerin bulunduğu kampa dahi savaş uçaklarıyla düzenlediği saldırıya karşı, yedi aydır süren vahşete dünyanın seyirci kalmasına tepki gösteren Günay, “Üç maymunu oynuyorlar. İnsanlığın bittiği noktadayız. Bu vahşetin, bu soykırımın sona ermesi için daha ne kadar çocuğun, annenin, ailenin katledilmesi gerekiyor. Cenab-ı Allah’ın adaleti şaşmaz. Er ya da geç tecelli edecektir.” dedi.

İslam dininde camilerin önemine de değinen Günay şunları kaydetti. “İslam medeniyeti, cami merkezli bir medeniyettir. Camiler sadece birer ibadethane değil, aynı zamanda tarihimizin, edebiyatımızın, örf ve adetlerimizin, kültürümüzün iç içe geçtiği merkezlerdir. Camilerimiz, tevhidin olduğu kadar vahdetin, birlik ve beraberliğin, müminler arasındaki ebedî ve ezelî kardeşliğin sembolüdür.”

Yorumlar (0)

Gazete Manşetleri

google reklam

Hack Haber Crack Forum