MAGAZİN Haberleri
İlk Soru Korkusu

TRT 1’de yayınlanan Altın Petek Bilgi Yarışması’nda ilk soruda elenme korkusu yaşayan yarışmacılardan ikisi dün gece yayınlanan bölümde ilk soruda elendi.

İlk Soru Korkusu
PAYLAŞ
A
Haberi Oku

DOĞRU CEVABI BULDU AMA HEYECANINA YENİLDİ

Engin Hepileri’nin sunumuyla Türkiye’nin yüzde yüz yerli bilgi yarışması Altın Petek’e katılan Serhat Maraşlıgil, ilk soruda şaşırtmalı bir soru ile karşılaştı. İşte o soru:

Bir tanesinin bir, iki tanesinin iki, üç tanesinin üç ve dört tanesinin de dört nalı altın olan atın, toplamda kaç altın nalı vardır?

a. 18

b. 22

c. 28

d. 30

Tek tek nalları hesaplayan yarışmacı en son 14 ile 16’yı topladıktan sonra “sayı tutmuyor” diyerek önce bronz joker ile 28 dedi. Yanlış çıkınca da, hızla 18 cevabını vererek ilk soruda yarışmaya veda etmek zorunda kaldı.

ACELE CEVAP YARIŞMADAN ELER

Ticaretle uğraşan Baturalp Çamcı da ilk soruda hızlı karar vererek yarışmaya ilk soruda veda edenler arasına katıldı. İşte Baturalp Çamcı’nın elenmesine neden olan ilk sorusu:

Doktorunuz size 3 hap verir ve bunları yarımşar saat arayla almanızı tavsiye ederse, ilaçların tamamını bitirmeniz kaç dakika sürer?

a. 30

b. 60

c. 90

d. 120

Yarışmacı hemen 90 cevabını vererek yarışmaya veda etti. Cevabın yanlış çıkmasıyla Engin Hepileri sorunun cevabını açıkladı: “Baturalp, 3 hapım var. Birini şimdi aldım. Yarım saat sonra ikincisini, yarım saat sonra da üçüncüsünü aldım. 60 dakikada hepsini içtim.

 

Yorumlar (0)

Gazete Manşetleri

google reklam

Hack Haber Crack Forum