GÜNCEL Haberleri
İRMA BEAUTE SALOON KURUCUSU İREMSU ÜÇOK

İrma Beaute güzelliğe açılan kapı…

İRMA BEAUTE SALOON KURUCUSU İREMSU ÜÇOK
PAYLAŞ
A
Haberi Oku

Ufak dokunuşlarla büyük farklar yaratmak isteyenlerin adresi haline gelen İrma Beaute Saloon açıldığı günden beri güzelleştirmeye, güzelleştirirken güven veren bir merkez olmayı çoktan başarmış durumda.  Cildin ihtiyaçlarını çok iyi belirleyen bu doğrultuda kaliteli hizmetiyle sektörüne farklı bakış açıları kazandıran İRMA BEAUTE Saloon’u kurucusu İremsu Üçok ile konuştuk.

 

Öncelikle sizi tanıyabilir miyiz? Bize kendinizden ve Güzellik Merkezi açana kadar ki geçen  süreçten bahsedebilir misiniz?

 

Merhabalar ben İRMA BEAUTE Saloon’un Kurucusu İremsu Üçok;

Estetik ve güzellik konuları çok küçük yaşlardan beri ilgimi çekmiştir. Hakeza etrafımda benimle alakalı sürekli duyduğum bir söz var ki; dokunduğum her şeyi güzelleştirmek ve iyileştirmek…

Dünya mucizevi bir yer ve tüm canlılar kendi misyonunda sürekli olarak üretim halindeler. Gerçekten de hayatın içinde olmanın ve kendini gerçekleştirmenin en iyi yolu budur.

Benimde kendimi gerçekleştirme serüvenim yaklaşık üç yıl önce Güzellik ve Kozmetik sektöründe yer almaya karar vermemle başladı. Şu anda kendimin en donanımlı haliyle ve mutlulukla işimi yapıyorum.

Çünkü iddialıyım ve biliyorum ki bu iş için yaratıldım.

 

Merkeziniz de sunduğunuz uygulamalar nelerdir? Hangi cihazları kullanıyorsunuz ve cihazlarınızın özellikleri nelerdir?

Salonumda son teknoloji cihazlar Exilis Elite Satin lift ile ameliyatsız cilt gençleştirme, Space Oxygen cihazı ve Dr.Grandel ürünleri ile profesyonel cilt bakımı ve Reetipeel, MetPeel, Green Peel gibi yeni nesil ürünler ve Mezo terapi yöntemleri ile iyileştirme protokolleri, Son teknoloji Diode buz başlık teknolojisinin ağrısız acısız konforunda en ince tüylerde bile etkili olan lazerli epilasyonlar, Fohow gümüş iyon teknolojisi ile selülit ve meridyen terapi yöntemleri, ayrıca titizlikle uygulanan manikür, pedikür, kalıcı oje, protez tırnak, ipek kirpik, kaş kirpik lifting, altın oranla kaş tasarımı gibi işlemler ve yanı sıra Alix Avien ürünleri kullanarak gelin makyajı, özel gün makyajı ile Phibrows ürünleri ve tekniğiyle kalıcı makyaj uygulaması olan Microblading, dipliner, dudak renklendirme gibi daha spesifik işlemlerde yapılmaktadır.

En merak edilen konulardan biride elbette ki kalıcı makyajdır. Kalıcı makyaj hakkında neler söylersiniz? Mesela kimler faydalanabilir ve ne kadar kalıcı?

Kalıcı makyaj, günümüz kadınlarının her an her yerde güzelliğini ön planda tutmak istemesiyle ilgi çeken ve gelişen bir alan olmuştur. Bu konudaki asıl can alıcı konu kalıcı kaş uygulaması olan Microblading dir.

Ve kişinin ifadesini doğrudan etkiler. Bizler bu konuda kıl tekniği ve pudralama tekniğini birlikte kullanarak danışanlarımızın daha doğal ve çekici bir ifadeye sahip olmalarını sağlıyoruz. Kullandığımız boyalar ürün ve ekipman kalitemizden asla ödün vermiyoruz. Böylelikle danışanlarımız cildinde kansorejen tehdidi oluşturmadığından emin olarak zaman içinde renk değişmelerine maruz kalmadan konforlu şekilde iki yıl boyunca kullanabiliyorlar.

 

Müşterileriniz en çok hangi şikâyetlerle merkezinize başvuruyorlar?

Danışan memnuniyeti bizim birinci önceliğimiz kendimiz için neyi uygun görüyorsak onu sunuyoruz. Bu yüzden şu ana kadar üzücü bir durumla karşılaşmadık. Fakat ilk kez bizden hizmet alan danışanlarımız bizimle tanışmadan önce yaşadıkları geçmiş tecrübelerini bizimle paylaştıkları oluyor. Burada işlem sürecinin normalden fazla ağrılı ve acılı olması, insanların yaklaşımları, hijyenik olmayan koşullar gibi sektörde yapılan hatalardan bahsedilebilir.

 

Cilt bakımı nasıl olmalıdır? Evde uygulanabilecek cilt bakımı önerileriniz nelerdir?

Cilt Bakımı cildi tanımak ve kimyasını anlamakla olur.

Bizlerin uyguladığı bakımlar ile evde uygulanacak bakımlar sistematik olarak çok farklıdır.

Uzmanın cildinize göre seçtiği ev devam ürünlerini sabah akşam düzenli olarak kullanmak evde yapılabilecek en doğru adım olacaktır. Böylelikle profesyonel bakımların etkisinin arttığı, cildin daha uzun süre temiz kaldığı, yağ ve nem dengesini koruduğu hatta problemli ciltlerde akne oluşumunun önüne geçildiği ispatlanmıştır.

 

Sektörünüzdeki eksikler ya da  yapılan hatalar nelerdir?

Sektörde en büyük eksik işimizle ilgili tedarikçi firmaların tüm ihtiyaçlara tek bir noktada cevap veremiyor olması ve ihtiyaçlarımız için çeşitli bağlantılar kurmak zorunda kalmamız. Yapılan en büyük hata ise işin basite alınmasıyla oluşabilecek risklerin sadece kazanç odaklı görmezden gelinmesiyle yeterli eğitim ve uzmanlık verilmeden çalıştırılan insan gücüdür. Bununla birlikte çalışma ortamlarının gerekli hijyen denetlemesinin yapılmamasıdır.

 

Okuyucularımız için bizlere güzellik sırlarınızı ve makyaj tüyolarınızı paylaşabilir misiniz?

Bu sorunuza farklı bir yaklaşımla “en çokta mutluluk güzelleştirir” diyorum. Kadınlara kendini sevmenin, kendine saygı duymanın çekicilik ve güzellik algısı üzerinde ciddi etkisi olduğunu söylemek isterim. Bunun yanında güzel olmak için belli standartlara uymak zorunda olmadıklarını da belirtmek istiyorum. Kişisel bakımına özen gösteren, hoş kokan, kibar konuşan, mevsimine ve ortamına göre giyinmiş, doğallıktan uzaklaşmadan hafif dokunuşlarla yapılmış bir makyajla olduğunuz her yerde gözler üzerinizde olacaktır.

 

Yorumlar (0)

Gazete Manşetleri

google reklam

Hack Haber Crack Forum