GÜNCEL Haberleri
KARATAY BELEDİYESİ BETON ELEMANLARI FABRİKASI KURDU

KARATAY, KENDİ PARKE VE BORDÜR TAŞINI ARTIK KENDİSİ ÜRETİYOR

KARATAY BELEDİYESİ BETON ELEMANLARI FABRİKASI KURDU
PAYLAŞ
A
Haberi Oku

BAŞKAN HASAN KILCA, TESİSTE İNCELEMELERDE BULUNDU

HASAN KILCA: TESİSİMİZ, HİZMETLERİMİZİ ÇOK DAHA KALİTELİ VE EKONOMİK HALE GETİRİYOR

Fiziki ve altyapı alanlarında hayata geçirdiği projelerle ilçeye önemli değer katan Karatay Belediyesi, maliyetlerini en aza indirecek hamlelerine devam ediyor. 2021’de yeni asfalt plentini ve Asfalt Analiz Laboratuvarı’nı belediyeye kazandıran Karatay Belediyesi, şimdi de Beton Elemanları Fabrikası kurdu. Tesisle birlikte artık kendi kilit parke ve bordür taşının üretimini kendisi yapan tesisi inceleyen Karatay Belediye Başkanı Hasan Kılca; “Tesisimiz sayesinde hizmetlerimiz çok daha hızlı, kaliteli ve ekonomik hale geliyor” dedi.

2021’de yeni Asfalt Plenti’ni ve Asfalt Analiz Laboratuvarı’nı hizmete alan Karatay Belediyesi, ilçenin ihtiyaç duyduğu kilit parke, bordür ve betonun en hızlı, ekonomik ve kalite standartlarına uygun üretilebilmesi amacıyla şimdi de Beton Elemanları Fabrikası kurdu.

KARATAY BELEDİYESİ KENDİ TAŞINI ARTIK KENDİSİ ÜRETİYOR

Altyapı çalışmalarının en büyük gider kalemlerinden biri olan kilit parke ve bordür taşında maliyeti düşürmek ve ciddi oranda tasarruf sağlamak için kurulan tesis üretime başladı bile.

Tatlıcak Mahallesi’nde 11 bin metrekare alana kurulan tesis, 1500 metrekare de kapalı alana sahip. Betonarme prefabrik olarak tasarlandı ve söz konusu tesis sayesinde Karatay Belediyesi, daha önce özel sektörden temin ettiği kilit parke ve bordür taşı artık kendisi üretiyor.

Tesis, kilit parke ve bordür taşının yanı sıra bims briket, beton briket ile kısmi hazır betonunu da üretebilecek. Üstelik söz konusu üretim, piyasaya göre yaklaşık yüzde 20 fiyat avantajına da sahip olacak. Yıllık ortalama 300 bin metrekare beton parke taşı üretimi yapacak tesis, yıllık ortalama 325 bin metre de bordür taşı imalatı gerçekleştirebilecek.

Günlük 1200 metrekare kilit parke taşı veya 1300 mtül de bordür üretebilen tesisin, 10 bin metrekarelik de parke stok alanı var. Karatay Belediyesi’ne yılda en az yüzde 20’nin üzerinde bir oranda tasarruf da sağlıyor. Üretim Beton Parke ve Bordür Makinası ile gerçekleştirilirken, önümüzdeki dönemlerde sayısı artırılacak makinalarla tesiste daha çok çeşit, ebat ve renklerde kilit parke ve bordür taşının üretimi mümkün hale gelecek.

BAŞKAN HASAN KILCA TESİSTE İNCELEMELERDE BULUNDU

Karatay Belediye Başkanı Hasan Kılca da üretime devam eden Beton Elemanları Tesisi’nde incelemelerde bulundu. Tesis ve yapılan üretim hakkında bilgi alan Başkan Kılca; “Karatay Beton Elemanları Fabrikamız üretime başladı. Öncelikle tesisimizin ilçemize ve Konyamıza hayırlı olmasını diliyorum. Karatay Belediyesi olarak bir yıl içerisinde kullandığımız kilit parke, bordür ve bir kısım da betonumuzu artık bu fabrikamızdan sağlıyoruz. Bu sayede çok daha ekonomik, kaliteli ve hızlı bir şekilde ürünlerimizi ilçemiz için kullanmaya başlamış oluyoruz. Dolayısıyla yıl boyunca kullandığımız kilit parke ve bordürümüzü kendi ekip ve ekipmanlarımızla üreteceğiz. Günde 1200 metrekare kilit parke taşı veya 1300 mtül bordür taşı üretimi yapabilecek tesisimiz böylece yılda ortalama 300 bin metrekare kilit parke taşı veya 325 bin mtül bordür taşı üretilebilecek. Belediyemizin taş ihtiyacının karşılanması için önemli bir görev üstlenecek tesisimiz sayesinde piyasaya göre yılda yüzde 20’nin üzerinde bir tasarruf sağlayacağız. Tesisimizin belediyemize, ilçemize ve Konyamıza hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

 

Yorumlar (0)

Gazete Manşetleri

google reklam

Hack Haber Crack Forum